Az Európai Néppárt (EPP) és a Fidesz konfliktusától hangos a sajtó. Annyi biztos, hogy a Fidesz jelenleg az EPP tagja. Ennek ellenére (vagy pont ezért) választások előtt rendkívül feszült lett a viszony a két szervezet között. De hogyan is jött létre a Néppárt, az Európai Parlament legerősebb frakciója?
Az izraeli választási rendszer sajátossága, hogy a sokszereplős, felaprózódott politikai mezőnyben a különböző frakciók között olyan éles különbségek vannak, hogy akármelyik nagy párt győz áprilisban, nehéz lesz koalíciót alakítania, pláne tartósat.
1848 a nemzetek öntudatra ébredésének éve is volt. De vajon szükségszerű volt-e a magyarság és a magyarországi nemzetiségek háborúja, amely hét évtizeddel később tragikus következményekkel járt hazánkra nézve?
Ugyan egyre fogy a levegő a Fidesz körül az Európai Néppárton belül, a magyar kormánypárt reménykedik abban, hogy még megnyerhető ez a csata. Weber feltételeiről, az EPP-n belüli törésvonalról és az EU-Arab Liga csúcson elfogadott zárónyilatkozatról kérdeztük a magyar diplomácia vezetőjét.
„A nagy civilizációkat nem külső erők ölik meg. A saját életüket oltják ki” – erre a következtetésre jutott 12 kötetes világtörténelme végén Arnold Toynbee. A brit történész 1961-ben fejezte be fő művét, így nem tudhatta, hogy a 21. század elején Európa elfeledkezni látszik figyelmeztetéséről.
Annak idején ott volt az entebbei túszmentő akciónál – Jonatan Netanjahu tisztjeként tehát részt vett minden idők egyik legkülönlegesebb hadműveletében. Budapesti látogatásakor az izraeli társadalom kihívásairól, a cionizmus ügyéről és a terrorizmus okairól beszélgettünk.
Jászai Mari életrajza hitelesen ábrázolja a szívós, kitartó munka gyümölcseit; a meleg családi fészek hiánya okozta lelki egyensúlyvesztést és az állandó lelki vívódást; a szakmai életben való remekelést és a magánélet gátlásosságait.